Belediyeden Engelli Vatandaşlara Ücretsiz E-KPSS Kursu

Kadirli Belediyesi tarafından engellilere yönelik olarak düzenlenen Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (EKPSS) ücretsiz hazırlık kursları devam ediyor.

Dr. Hüseyin Kabasakal Parkı Savrun Çayı civarındaki Kadirli Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi’nde 2 Ocak Salı günü açılan kursa 40 kişi katılıyor.

Ücretsiz EKPSS Kursu haftaiçi Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri saat 12.00’da başlıyor.

Tüm memur adayı engellilerin katılabildiği ve Nisan ayına kadar devam edecek ücretsiz kursta, matematik, tarih, coğrafya ve Türkçe derleri veriliyor.

Kursu ziyaret eden Belediye Başkanı Mustafa Mert OLCAR, toplamda 3 ay sürecek E-KPSS kursunda adaylara, ücretsiz olarak konu anlatım, soru bankası, test ve deneme sınavlarından oluşan dört çeşit kitap verildiğini söyledi.

Tüm adaylara başarı dileklerini ileten Başkan Tarhan, “Kursumuzda verilen derslere gerekli duyarlılığı gösterdiğinizde inanıyorum ki sınavı rahatlıkla kazanacaksınız. Kursiyerlerimize Kadirli Belediyesi olarak gerekli desteği de sağlıyoruz. Bu kursların engelli kardeşlerimiz için çok önemli olduğuna ve çalışılınca her şeyin başarılacağına inanıyorum. Kadirli Belediyesi olarak bundan sonrada bu tür kurslarımızı düzenlemeye devam edeceğiz. Bütün kursiyerlerimize başarılar diliyorum” dedi.

Derslere katılan engelli memur adayları, E-KPSS Kursundan duydukları memnuniyeti dile getirerek Kadirli Belediye Başkanı Mustafa Mert OLCAR’a teşekkür ettiler.