TÜRK SİNEMASININ UNUTULMAZ YÜZLERİ VE SÖZLERİ KADİRLİ SOKAKLARINA NAKŞEDİLİYOR

TÜRK SİNEMASININ UNUTULMAZ YÜZLERİ VE SÖZLERİ KADİRLİ SOKAKLARINA NAKŞEDİLİYOR

Kadirli’de belediye tarafından sokak sağlıklaştırması projesi kapsamında Türk Sinemasının unutulmaz yüzleri ve sözleri ilçenin sokaklarına nakşediliyor.

Kadirli Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Savrun Mahallesi Sıdıka Saygılı caddesinde sokak sağlıklaştırması projesi yaptıklarını söyleyen Belediye Başkanı Ömer Tarhan, Yeşilçam’ın efsane yüzleri ve sözlerini sokak sağlıklaştırması projemiz ile birlikte sokaklarımıza nakşediyoruz dedi.

Hazırlanan proje ile sokaklarımızın daha güzel bir görünüme kavuşturma kötü görünen duvarları insanlarımızın yüzünde tebessüm oluşturacak sanatçı ve sözleri ile nakşediyoruz diyen Başkan Tarhan “ Kadirlimizin daha güzel bir görünüme kavuşması pilot bölge olarak ilan ettiğimiz cadde ve sokaklarımızın tek tip bir görünüme kavuşması ve duvarların daha da güzel görünmesi, insanlarımızın yüzünde tebessüm oluşturacak sözler ve resimler ile süslüyoruz. Kadirlimizin yetiştirmiş olduğu Ressam Tahsin Çeri tarafından Türk Sineması Yeşilçam döneminin önemli karakterleri duvarlara nakşediliyor. Çalışmalarımız Sıdıka Saygılı caddesine görsellik ve güzellik katmıştır. Sokak Sağlıklaştırma projesi ile kentimizin tüm mahallelerinde yapmayı planlıyoruz” dedi.