SAĞLIKLI ŞEHİR VE TEMİZ KADİRLİ İÇİN

SAĞLIKLI ŞEHİR VE TEMİZ KADİRLİ İÇİN

Kadirli Belediyesi tarafından “Sağlıklı Yaşam ve Temiz Kadirli İçin” sloganıyla her hafta bir okul çevresinde temizlik çalışması başlatıldı.

Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan, beraberinde Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri ile bu hafta Şehit Orhan Gök Mahallesi Ergenekon Şehit Mehmetçik okulu çevresinde öğrencilerle birlikte temizlik kampanyasına katıldı.

Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan, okul bahçesinde öğrencilere yönelik yaptığı konuşmada şehrin temizliği konusunda vatandaşlara da görev düştüğünü söyledi.

Vatandaşların ev ve iş yerlerinin çevresini temiz tutmasını isteyen Tarhan, şöyle devam etti:

“Başlattığımız kampanyada, halkın dikkatini çekmek için öğrencilerimizle okul çevresinde temizlik yaptık. Geçen hafta Bağ Mahallesindeki Ali Mümtaz Sayman İlkokulu ve ortaokulunda yapmıştık. Bu hafta da Şehit Orhan Gök Mahallesi Ergenekon Şehit Mehmetçik okuluna geldik. Katılım güzel oldu. Öğrencilerimizin desteğini gördük. Temiz, sağlıklı ve yaşanabilir bir Kadirli için çalışmalarımız devam edecek. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.”

Öğrenciler de sağlıklı yaşamak için temiz çevre olmasının kendilerini mutlu edeceğini belirterek, Belediye Başkanı Ömer Tarhan ve temizlik işleri müdürlüğü ekiplerine teşekkür ettiler.