KADİRLİ’DE ATATÜRK İÇİN AŞRI ŞERİF OKUTULUP KARANFİL VE HELVA DAĞITILDI

KADİRLİ’DE ATATÜRK İÇİN AŞRI ŞERİF OKUTULUP KARANFİL VE HELVA DAĞITILDI

Kadirli’de Gazi Mustafa Kemal Atatürk vefatının 82. Yıldönümünde, Aşrı şerif okutulup, Atatürk bayrağı, ağaç dikimi, karanfil ve helva dağıtılarak anıldı.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anma programı Hükümet konağı önünde düzenlenen çelenk sunma töreni ile başladı. Ardından 2 dakikalık saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile devam eden anma programında şiirler okundu.
Kadirli Belediyesi tarafından esnaf ve vatandaşlara Atatürk Posterli bayrak dağıtımı yapıldı.
Ayrıca Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtı önünde Aşrı şerif okutularak dualarla anıldı.
Kadirli Belediye Başkanı Ömer Tarhan, Atamızın ebediyete irtihalinin yıl dönümünde saygıyla andıklarını söyleyerek şunları kaydetti;
“ Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 82. Yıl dönümünde esnaf ve vatandaşlarımıza Atatürk bayrakları dağıttık. Ayrıca Cumhuriyet Meydanında Aşrı şerif okutarak dua ettik. Atamızın sevdiği Karanfilleri vatandaşlarımıza dağıtarak Atatürk anıtına karanfil bıraktık. Ayrıca vatandaşlarımıza nutuk ve helva dağıttık.
8 BİN 200 AĞACI TOPRAKLA BULUŞTURUYORUZ
Kadirli Belediyesi olarak Atamızın vefatının 82. Yıl dönümü dolayısıyla ilçe merkezimizde 8 bin 200 fıstık çamını toprakla buluşturuyoruz. Gün boyu ağaç dikimizi yapacağız” dedi.
Kadirli Belediye Başkanı Ömer Tarhan, Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Oruç, MHP İlçe Başkanı Av. Alptekin Uçmak, CHP İlçe Başkanı Mehmet Döğüşçü ve Ülkü Ocakları Başkanı Buğrahan Çulha katıldı.
Kabasakal Parkı’nda fıstık çamları toprakla buluşturuldu.