Kadirli Belediyesi’nden “Giysi-Tekstil-Oyuncak Kumbarası” hizmete girdi

Kadirli Belediyesi’nden “Giysi-Tekstil-Oyuncak Kumbarası” hizmete girdi

Kadirli Belediyesi Sıfır Atık Projesi kapsamında, eski ve kullanılmış giysi, oyuncak ve tekstil ürünlerinin toplanarak geri dönüşümde değerlendirilmesi için ilçe genelinde 50 adet geri dönüşüm kumbarası yerleştirdi.
Geri dönüşüm kumbaralarında toplanan kullanılmış giysi, oyuncak ve diğer ürünler toplanıp ayrıştırılarak geri dönüşümle yeniden değerlendirilerek ekonomiye kazandırılacak.
Sıfır atık projeleri kapsamında Kadirli Belediyesi olarak geri dönüşüm kutuları ve ilçe genelinde ambalaj atık kumbaraları yerleştirdiklerini belirten Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan, daha önce hayata geçirdikleri geri dönüşüm projeleriyle de Sıfır Atık Projesi’ne destek vermeye devam ettiklerini söyledi.
Kadirli’de başlattıkları Sıfır Atık Projesi kapsamında “Giysi-Tekstil-Oyuncak Kumbarası”na herkesi destek vermeye davet eden Başkan Tarhan, “Bu kapsamda ilçe genelinde yerleştirdiğimiz 50 adet Geri Dönüşüm Kumbarasıyla daha önce çoğunlukla çöpe atılan giysi, tekstil ve oyuncakları toplayarak, geri dönüşümle yeniden değerlendirmiş olacağız. Toplanan bütün ürünler ayrıştırma tesislerinde yıpranmışlıklarına göre ayrıştırıldıktan sonra geri dönüşüme gönderilecek. Kadirli Belediyemiz sıfır atık ve çevre projeleriyle daha önce yaptığımız projelere yenilerini ekleyerek önemli çalışmalara imza atacak.” dedi.
Proje kapsamında, kumbarada birikenlerden kullanılabilir olanları belediye aracılığı ile ihtiyaç sahibi ailelere ulaştıracaklarını da hatırlatan Başkan Tarhan, diğerlerinin ise tekstil, inşaat, otomotiv ve beyaz eşya sektörlerinde hammadde olarak kullanılacağını kaydetti.