KADİRLİ BELEDİYESİ İHTİYAÇ SAHİBİ 2 BİN AİLENİN EVLERİNE YEMEK GÖTÜRÜYOR

KADİRLİ BELEDİYESİ İHTİYAÇ SAHİBİ 2 BİN AİLENİN EVLERİNE YEMEK GÖTÜRÜYOR

Kadirli  Belediye Başkanı Ömer Tarhan, 11 ayın sultanı Ramazan ayının gelmesi ile birlikte  ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerine yemek götürdüklerini açıkladı.

Koronavirüs salgını nedeniyle kapalı olan ve Ramazan dolayısıyla açtığımız Aşevimizden 2 bin ailemize ekiplerimizce evlerinde yemek verilecektir diyen Belediye Başkanı Ömer Tarhan, ramazan ayı paylaşma ayıdır diyerek şunları kaydetti;

“ 11 Yıldır Aşevimizde halkımızla birlikte iftar yapıyor, gelemeyen yaşlı ve hastalarımızın ise evlerine yemek götürüyorduk. Bu yıl Koronavirüs salgını nedeniyle Aşevimiz iftar ve toplu yemeklere kapalıdır. Ancak Kadirli Belediyesi olarak evde kalmak zorunda olan ihtiyaç sahipleri için Aşevimizde hazırlanan 3 çeşit sıcak yemekler 5 araç ve 15 personelimizle vatandaşlarımızın evlerine kadar götürüyoruz. Yaklaşık 2000 ihtiyaç sahibine ramazanın ilk günü itibarı ile 3 çeşit sıcak yemeği ulaştırdık. Ramazan boyunca bu çalışmamız devam edecektir. İhtiyaç sahibi olup bizlerden yemek isteyen vatandaşlarımız belediyemize müracaat edebilirler” dedi.

Başkan Tarhan personellerle birlikte mahallelerde ihtiyaç sahibi vatandaşlara yemek ve maske dağıttı.