KADİRLİ BELEDİYESİ 3 BİN KİŞİYE 3 ÇEŞİT SICAK YEMEK

KADİRLİ BELEDİYESİ 3 BİN KİŞİYE 3 ÇEŞİT SICAK YEMEK

Kadirli Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi 3 bin kişiye 3 çeşit sıcak yemeğin vatandaşların evlerine götürüldüğü bildirildi.

Milletçe birlik ve beraberliğin daha da güçlendiği mübarek Ramazan ayını millet olarak karşılamanın mutluluğu içinde olduklarını söyleyen Başkan Tarhan, her ramazan olduğu gibi bu ramazanda da ihtiyaç sahibi, yaşlı ve kimsesizlerimize aşevimizden 3 çeşit sıcak yemek dağıtımının yağıldığını söyledi.

Kadirli Belediyesi Aşevinde hazırlanan ve özel kaplarla dağıtımın yanında evlerde vatandaşların getirdikleri kaplarla da dağıtım yapıyoruz dedi.

Kadirli’de hiçbir vatandaşımızın aç yatağa girmemesi için büyük bir özveri ile çalıştıklarını söyleyen Başkan Tarhan yaptığı açıklamada şunları kaydetti;

“Büyük bir özlemle beklediğimiz rahmet, bereket, mağfiret iklimi olan Ramazanı Şerif’e hep birlikte kavuşmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşıyoruz. Ramazan paylaşmaktır. Ramazan ayında her yıl aşevimizden verdiğimiz iftar yemeklerini geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda pandemi nedeniyle evlere götürüyoruz. Kadirli Belediyesi olarak Aşevimizde kendi aşçılarımız tarafından hazırlanan ve ekiplerimiz tarafından paketlenen 3 çeşit sıcak yemeği 5 araç ve 15 personelle evlere götürüyoruz. Ayrıca saat 15:00 ile 17:00 saatleri arasında da panedemi kuralları çerçevesinde Aşevimizden de dağıtım yapıyoruz.

KARANTİNADAKİ AİLELERE DE YEMEK VERİYORUZ

Covid-19 testi pozitif çıkan ve karantinaya alınan vatandaşlarımıza hem kahvaltılık hem de yemek veriyoruz. Bu uygulamamız ramazan ayı boyunca da devam edecektir.

GIDA, ET VE TAVUK ETİ DE DAĞITACAĞIZ

Ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahiplerimizin evlerinde aşların kaynaması için Tavuk eti, Et ve ana gıdaları oluşturan ramazan kolilerimizi de vatandaşlarımıza ulaştıracağız.

Kadirli’de kimsenin aç yatağa girmesine müsaade etmeyeceğiz, çünkü Kadirli Belediyesi var” dedi.