ENGELLİ MURAT’IN ASKERLİK HAYALİ EĞLENCE İLE GERÇEK OLDU

ENGELLİ MURAT’IN ASKERLİK HAYALİ EĞLENCE İLE GERÇEK OLDU

Kadirli’de 20 yaşındaki Murat Çivili asker olma hayali düzenlenen bir eğlenceyle gerçekleştirildi.

Ailesine sürekli asker olmak istediğini söyleyen engelli Murat Çivili’nin hayalini Belediye ve İlçe Jandarma Komutanlığı gerçekleştirdi.

Şehit Orhan Gök Mahallesinde oturan ve zihinsel engelli olması nedeniyle askere gidemeyen 20 yaşındaki Murat Çivili’nin hayali düzenlenen bir eğlence programı ile gerçek oldu.

Belediyenin organize ettiği ve İlçe Jandarma komutanlığının da destek verdiği etkinlikle Engelli Murat için asker eğlencesi düzenlendi.

Evlerinin önünde asker uğurlama eğlencesi düzenlenen Murat’a Belediye Başkanı Ömer Tarhan tarafından Askeri Kamuflaj verildi. İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından gerekli tüm imkanlar sağlanan Murat’ın askerlik sevinci görülmeye değerdi.

Murat’ın hayalini gerçekleştirmek için İlçe Jandarma Komutanlığımız ile birlikte bir etkinlik düzenledik diyen Belediye Başkanı Ömer Tarhan, şunları kaydetti;

” Engelli olması nedeniyle Asker olamayan Murat’ın en büyük hayali asker olmakmış. Konu bize gelince hemen İlçe Jandarma Komutanlığımız ile bir program organize ettik. Kamuflajını hazırlattık. Evlerinin önünde eğlence düzenlendi. Bizlerde Askerlerimiz ile birlikte sürpriz yaparak eğlenceye katıldık. Kamuflajı giyince Murat’ın o heyecanı dünyalara değdi. Askerlerimizin de Resmi Araçla şehir turu attırdığı Murat’ın o sevincini paylaşmaktan büyük onur duyduk” diyerek emeği geçenlere teşekkür etti.

Resmi Jandarma arabası ile ilçede tur attırılan Murat, halay çekip oyun oynadı.

Çivili ailesi Belediye Başkanı Ömer Tarhan’a ve İlçe Jandarma komutanlığına teşekkür etti.