ÇOCUK ZEKA OYUNLARI ATÖLYESİ AÇILDI

ÇOCUK ZEKA OYUNLARI ATÖLYESİ AÇILDI

Kadirli Belediyesi tarafından 6-14 Yaş arası çocuklara yönelik düzenlenen Zeka Oyunları Atölyesi açıldı.

Kabasakal Parkı Engelli Koordinasyon Merkezi yanındaki binada açılan atölyeyi ziyaret eden Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan, öğrencilerle sohbet ederek, oyun oynadı.

Kursun ücretsiz olduğunu ve öğrencilerin beyin sporuna destek verdiklerini ifade eden Başkan Tarhan, “Psikolog gözetiminde ücretsiz olarak başlatılan kursa öğrencilerimiz yoğun ilgisi olduğunu gördük.

Çocuklarımıza yaz tatilinde sadece beden sporu değil beyin sporu yapmalarını sağlıyoruz. Çocuklarımız çok yüksek potansiyelle doğuyor, etkin kullanmadıkları her bir potansiyel zamanla köreliyor. Belediye olarak çabuk öğrenmede geleceğin metodu ‘Akıl ve Zeka Oyunları’ olduğunun bilinci ile Çocuk Zeka oyunları Atölyesini açtık. Atölyemizde Çocuklarımızın Problem Çözme Becerisini Geliştirme, Yaratıcılığı Geliştirme, Hızlı düşünme ve Karar verebilme Becerisini Geliştirme, Dikkat Becerisini Geliştirme ve Mantık Yürütme Becerisini Geliştirmesini sağlamayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda 2 ay sürecek kursumuz ücretsizdir. Emeği geçenleri tebrik ediyor, katılan yavrularımıza başarılar diliyoruz.” dedi.