BAŞKAN TARHAN TURP HAVUZUNDA ÇALIŞAN KADINLARI UNUTMADI

BAŞKAN TARHAN TURP HAVUZUNDA ÇALIŞAN KADINLARI UNUTMADI

Kadirli Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla ziyaret ettiği Turplar Vadisindeki turp işçisi kadınlara çeşitli hediyeler verdi.
Ayağına çizmesini giyerek Savrun Çayında turp yıkayarak geçimini sağlayan kadın işçilerinin ayağına giden Başkan Tarhan, kolay gelsin dileklerinde bulunarak, “Çağdaş Türkiye’nin Sembolleri kadınlarımızın 8 Mart dünya Kadınlar Günü”nü kutluyorum” dedi.
Erkek şiddetine ve kadın cinayetine her zaman hayır dediğini belirten Başkan Tarhan, Kadına yönelik şiddete hemen her gün şahit olduğumuz bir dünyada 8 Mart tarihi daha anlamlı bir hal aldığını söyledi.
Türkiye’nin turp ihtiyacının büyük bölümünün karşılandığı Kadirli’de en büyük emekçilerin başında kadınların geldiğini söyleyen Başkan Tarhan şunları kaydetti; “Her yıl Kadirli’de binlerce ailenin ekmek kapısı olan turp sektöründe çalışan emekçi kadınlarımızı bu yılda unutmadık. 8 Mart’ta değil her zaman kadınlarımızı el üstünde tutuyoruz. Ayrıca Turp Sektöründe soğuk kış aylarında evlerine ekmek parası götürmek için çalışan emekçi kadınların yeri bizlerin yanında her zaman ayrıdır. Çünkü onların ne günü var ne de sezonda izni var. Bu duruma kayıtsız kalmıyor, her fırsatta onları ziyaret ederek unuttukları günlerini hatırlatıyor, bizlerden bir istekleri varsa hemen yerine getirmeye çalışıyoruz” dedi.