BAŞKAN TARHAN SAVRUN ÇAYI REKREASYON PROJESİNİN TANITIMINI YAPTI

BAŞKAN TARHAN SAVRUN ÇAYI REKREASYON PROJESİNİN TANITIMINI YAPTI

Kadirli Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan, Kadirli’nin çehresini değiştirecek olan Savrun Çayı rekreasyon projesinin tanıtımını yaptı.
Başkan Tarhan Savrun Çayı rekreasyon projesi ile ilgili basın mensuplarıyla biraraya gelerek projenin sunumunu gerçekleştirdi.
Savrun Çayı rekreasyon projesini hayata geçmesiyle birlikte Kadirli’nin çehresini değiştireceğini söyleyen Başkan Tarhan şunları kaydetti; “Savrun Çayının iki yakasında hayata geçireceğimiz rekreasyon projesinin, proje ihalesi tamamlanmıştır. Kentimizin daha yeşil ve modern bir görünüme kavuşması için en önemli projemiz olan savrun çayı rekreasyon projesini hayata geçirmek için sabırsızlanıyoruz. Projemiz 15 Temmuz Şehitler Köprüsünden (Belediye Önü) başlayarak çevre yolu TÜVTÜRK civarında tamamlanacaktır. Her iki yakasında da çalışmalar yapılarak hayata geçirilecektir.
İçerisinde yürüyüş yolları, çocuk oyun parkları, miniatürk, sanat ve bilim merkezi, yel ve su değirmeni, bisiklet yolu, spor sahaları, amfi, gözlem evi, yapay gölet, kafeterya, botanik park, bitki bahçesi, tıbbi aromatik bitkiler, asma halat köprü, büfe, bitkisel teras ve oturma duvarları, bisiklet ve paten pisti, fiziksel geliştirici oyun alanları, fitness alanı, el sanatları satış birimleri, kademeli süs havuzu ve düğün salonu bulunan projemize 2021 yılı içerisinde ihalesini yaparak başlamayı hedefliyoruz. İnşallah bu projeyi de Kadirlimize kazandırarak bir sözümüzü daha yerine getirmenin ve bir eser kazandırmanın mutluluğunu hep birlikte yaşayacağız. Halkımızdan aldığımız güçle, yine halkımıza hizmet etmek için var gücümüzle çalışacağız.” dedi
Toplantı da Başkan Tarhan basın mensuplarının proje ile ilgili sorularını da cevapladı.