BAŞKAN TARHAN “ÖMRÜNÜ HABERE ADAYAN GAZETECİLERİMİZİN GÜNÜ KUTLU OLSUN”

BAŞKAN TARHAN “ÖMRÜNÜ HABERE ADAYAN GAZETECİLERİMİZİN GÜNÜ KUTLU OLSUN”

Kadirli Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan, gazetecilik mesleğinin kamuoyunu aydınlatma, haberdar etme ve onun yararına hizmet etme amacını taşıdığını söyledi.
Başkan Tarhan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında, demokrasinin güçlenmesine katkı sağlayan, sorunları gündeme taşıyarak kamu görevlilerinin çalışmalarına yardımcı olan basın çalışanlarının önemli bir görevi yerine getirdiğini ifade etti.
Dünyanın her yerinde, yaşanan olaylardan gece gündüz demeden bu mesleği icra eden basın mensupları aracılığıyla haberdar olduklarını belirten Başkan Tarhan, şunları kaydetti:
“Bireyin haber alma hakkını kullanmasına aracılık eden basının, doğru ve tarafsız bir görev anlayışıyla kamuoyunu bilgilendirme, her şart altında toplum yararını gözetme sorumluluğu vardır. Bilginin küresel güç olduğu çağımızda basının sorumluluklarını layıkıyla ifa edebilmesinin şartı ise, basın özgürlüğünün sağlanması ve korunmasıdır. İlçemizin, ülkemizin ve şehirlerin sorunlarını gündeme taşıyarak, mesleğin yıpratıcı ve zor şartlarına rağmen üstün bir çabayla topluma hizmet eden ve ömrünü habere adayan tüm basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, meslek hayatlarında başarılar dilerim.”