MAHALLE KONAĞI

340 m2 büyüklüğündedir. 2 katlı olacaktır.

İçerisinde etüt odaları, taziye evi, çok amaçlı salon, fitness salonu vb. amaçlar için yapılacaktır. Ş. MEHMET HALLAÇ mahallisine yapılacaktır.

MEZARLIK KOMPLEKSİ

240 m2 büyüklüğündedir. İçerisinde gasil hanesi, mescidi, abdesthanesi olacaktır. Binanı dışı dekoratif taş kaplamalarla yapılacaktır. Asri mezarlıktaki binası revize edilecektir.

SEYİR KULESİ

15 mt. Yüksekliğinde olacaktır. En üst tarafında bir kafeterya olacaktır. Gözetleme dürbünleri ile bütünlük sağlanacaktır. Ş. İBRAHİM KUNDAKÇI mahallesine yapılacaktır.

TELEFERİK PROJESİ

Sabit klemli grup gondol şeklinde olacaktır. Tek halat dolaşımlı dönüş istasyonu olan en son teknolojiye sahip teleferik tipi yapılacaktır. 4-6 kişilik gondollar halinde olacaktır. Ş. İBRAHİM KUNDAKÇI mahallesi ile Sülemiş Tepesi arasında ve ya alternatifli kıyı bandı ile Sülemiş Tepesi arasında yapılması düşünülmektedir.

BİSİKLET YOLU

2 km'lik uzunlukta parkur tamamlanacaktır. Savrun kıyı bandında yapılacak olan bisiklet yolu projesiyle 7-70e herkese hitap edecek nitelikte olacaktır.

NOSTALJİK TRAMVAY

Uzun çarşı aksında yapılacak olan projede Üçgenpark ile Rasim Ünal İlköğretim okulu arasında yaklaşık 1.4 kmlik mesafede yapılacaktır.

KENT MEYDANI 2. ETAP

Kent meydanı 2. Etap projesi eski otogarın yerine yapılacaktır. Alt tarafında otopark olacak şekildedir. Toplanma alanları, alışveriş yerleri, büyük bir Atatürk Anıtı yapılacaktır. İnsanların sosyal, kültürel, eğlence, dinlence vb. ihtiyaçlarının karşılanmasında büyük rol oynayacaktır.

MUALLİM BAĞ

Bu proje kapsamında yaklaşık 12 dönüm alan kullanım alanı olacaktır. Bu alan içerisinde piknik üniteleri [barbekü üniteleri], mescid, kafeteryalı yel değirmeni, WC, köprüler, su değirmenleri, ahşap oyun grupları, oturma alanları vb. doğal nitelikte uygulamalr yapılacaktır.